Finanční plánování ve Fakturoidu

Doteď vám Fakturoid uměl odpovědět na otázky jako: Kolik jsem vyfakturoval minulý měsíc? Jaké máme tento rok zatím výdaje? Vedle toho ale máte plán, kolik peněz chcete vydělat a utratit za daný měsíc nebo rok. Tento plán jste si museli v hlavě porovnávat se skutečností, kterou ukazovaly fakturoidí statistiky.

Dnes představujeme novou obrazovku Plány pro vaše základní finanční plánování. Dá vám odpovědi na otázky typu: Tenhle rok chceme růst o 10 %, jak se nám to daří? Nemáme větší náklady, než jsme plánovali?

Obrazovka Plány - Příjmy

Jak to funguje

Na obrazovce Statistiky > Plány si pro daný rok nastavíte po měsících plánované příjmy a výdaje. Pokud máte za předchozí rok ve Fakturoidu čísla, můžete použít předvyplnění s tím, že můžete robotovi říct, že chcete čísla zvednout, nebo snížit o daný počet procent. V příkladu na obrázku níže vidíte, že očekáváme růst příjmů o 5 % a pokles výdajů o 5 %.

Plánování příjmů a výdajů na daný rok

Ke každému měsíci si také můžete přidat poznámku. Hodí se to třeba proto, abyste si poznamenali, proč plánujete pro daný měsíc jiné číslo, než by bylo obvyklé, případně proto, abyste si zpětně poznamenali, proč se skutečnost výrazně lišila od plánu. Oceníte to sami, až se budete na data dívat s odstupem, nebo pokud sdílíte čísla v týmu.

Přidání poznámky k danému měsíci

Poslední sloupec v tabulce "Plnění výdajů" vám umožní rychle zkontrolovat, jak se v měsíci vyvíjela druhá část plánu.

Čísla o plnění plánu za aktuální měsíc najdete nad grafem na Přehledu.

Plnění plánu v daném měsíc na Přehledu

Rádi uslyšíme vaše postřehy k nové obrazovce Plány.

Funkce je dostupná v tarifech Sólo+ a Firma.

Publikováno 16. 04. 2018

Prohledat Blog a Podporu

RSS

Chcete nám něco říct?

Použijte