Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu. Více informací Rozumím
 

Bezpečnostní zásady fakturačního robota

Říkáte si: „Budou moje data někde na webu v bezpečí? Měl(a) bych je radši u sebe na počítači.”
Porovnejme si obě situace – aplikace nainstalovaná u vás proti webové aplikaci jakou je Fakturoid.

Přístup k datům

U vás: K datům se dostanete jen vy. Opravdu? Máte notebook, který nosíte s sebou? Co když vám ho ukradnou? Necháváte ho přes polední pauzu na stole? Co když si k němu někdo sedne, připojí USB paměť a stáhne si je?

Fakturoid: Data jsou uložena na serverech v Německu. Jsou dostupná pouze pod vaším heslem přes webové rozhraní Fakturoidu. Veškerá komunikace probíhá šifrovaně přes HTTPS a hesla ukládáme pomocí funkce bcrypt.

Zálohování

U vás: Zálohujete pravidelně svá data? Na externí disk? A co záloha pro případ, že by někdo vykradl místo, kde máte jak počítač, tak zálohu. A udržujete ji aktuální? Pokud můžete s klidem na vše odpovědět „Ano” — což z vás dělá výjimečného člověka, klobouk dolů — pak si zkuste spočítat, kolik času/peněz vás udržování záloh stojí.

Fakturoid: Data na serveru se zálohují jednou denně. Také se ještě kopírují do geograficky vzdálené lokality, pro případ, že by hlavní servery zasáhl požár, povodeň nebo jiná čertovina. Samotná databáze se zálohuje ještě častěji. Případnou obnovu ze záloh zajišťujeme samozřejmě my.

Rozbitý počítač

U vás: Systém se zhroutí, nebo ho napadne virus. Upadne vám notebook, nebo si ho polijete kávou… Jak rychle budete mít k dispozici zase funkční počítač?

Fakturoid: Náš robot žije na něčem, čemu se říká virtuální server. V případě jeho poruchy můžeme velmi rychle systémy našeho robota zreplikovat a znovu uvést do provozu.

Dostupnost dat

U vás: Data máte k dispozici na svém počítači. Když u něj sedíte. Hm, roztomilé.

Fakturoid: Náš robot je vám k dispozici na čemkoli, co rozběhne webový prohlížeč. Což bude brzy nejspíš i lednička.

Různé programy

U vás: Máte třeba nějaký účetní software verze 3. Co když si další verzi nekoupíte a budete chtít až verzi 6. Budou se do ní dát vaše data naimportovat? Co když budete chtít přejít na úplně jiný program? Můžete exportovat do nějakého snadno zpracovatelného formátu?

Fakturoid: Fakturoid má a vždy bude mít jen jednu verzi: Aktuální. O veškeré nutné změny ve struktuře dat se staráme my. Nekupujete si CD v krabici. Platíte si služby robota, který se stále učí a zlepšuje. Samozřejmě si svá data můžete kdykoli exportovat ve standardních formátech (včetně exportu do účetních SW).

Výhody předplatného oproti jednorázové koupi.

Chcete se zeptat na něco jiného?

Napište nám email. Odpovídáme rychle.