Přenesená daňová povinnost (DPH)

Aktuální

Tento článek aktualizujeme, aby vždy reflektoval právě platnou legislativu. Pokud myslíte, že nám něco uteklo, napište nám. Díky!

Poslední kontrola: 26.03. 2018

Přenesená DPH do zahraničí

Přenesená daňová povinnost (přenesená DPH) se uplatňuje především při fakturování podnikajících osob v EU. Na faktuře musí být uvedena věta, že faktura je vystavována v tomto režimu a DPH je povinen dopočítat a odvést odběratel. Sazbu DPH buď neuvádíte, nebo ji nastavíte na 0 %.

Přenesená DPH v ČR

Od 1. 1. 2012 platí přenesená DPH například pro některé typy stavebních a montážních prací ,obiloviny a technické plodiny včetně olejnatých semen a cukrové řepy nebo pro některé kovy včetně drahých kovů. Pokud chcete podrobnosti doporučujeme článek na BusinessInfo a informace Generálního finančního ředitelství. Při fakturování v ČR se tento režim projeví tím, že na faktuře jsou částky za služby včetně jejich sazeb DPH, ale samotné částky DPH se tam objevit nesmí.

Přenesená DPH ve Fakturoidu

Fakturaci v režimu přenesené daňové povinnosti jsme Fakturoida také naučili a jak to funguje pro fakturování přenesené DPH v ČR, nejlépe ilustruje video níže.

Pro fakturování do zahraničí je to stejné, jen si nastavíte sazbu DPH na 0 %.

Fakturujte online a mějte přehled o svém podnikání

Fakturoid je online fakturační program, který vám ušetří čas. Umí i evidenci nákladů, díky které dovede kromě detailních statistik v reálném čase také nabídnout třeba exporty kontrolního hlášení k DPH.

Vyzkoušejte zdarma

Publikováno 09. 03. 2012

Prohledat Blog a Podporu

RSS

Chcete nám něco říct?

Použijte