Štítkování faktur

U každé faktury i nákladu je možnost vložení štítku, který pomůže s přehledností o vašich příjmech a výdajích. Po napsání názvu štítku jej potvrďte klávesou enter nebo klikněte myší na zelený symbol.

Štítky 1

Co je štítek?

Štítky jsou klíčová slova, která můžete přidávat k fakturám a nákladům. Díky nim je pak v NákladechFakturách možné vyhledávat dle zadaného textu. Přehled všech použitých štítků najdete v Nastavení → Štítky.

Správa štítků

Na této obrazovce můžete štítek přidat, smazat, přejmenovat nebo změnit jeho barevné označení. Štítky však budete zadávat přímo na daném dokladu.

První štítek, který dáte na fakturu či náklad, robot použije pro zobrazení ve statistikách.

Odstranit štítek můžete přímo na jednotlivých fakturách - po najetí kurzorem na štítek, který chcete smazat.

Štítky 2

Pokud chcete některý ze štítků změnit nebo smazat všude, jde to v Nastavení → Štítky.

Štítky 3

Tip: Součástí exportu Kompletní excel je i sloupec "tags", ve kterém uvidíte štítky, kterými je faktura obsažená v exportu opatřena.

Více štítků na jedné faktuře

Druhový a projektový pohled aneb jak rozlišovat pomocí štítků

Do detailu měsíce se projeví vždy jen jeden štítek u dané faktury nebo nákladu – ten první. Doporučujeme ho použít na druhový pohled. Třeba firma, která dělá koupelny, by mohla používat štítek materiál jako druhový.

Pokud by se vám hodil i projektový pohled na příjmy a výdaje, doporučujeme označení pro projekt použít jako druhý či další štítek.

Štítky nabízíme ve všech placených tarifech Sólo, Sólo+ a Firma.

Statistiky dle štítků

Ve Statistiky → Podle štítku se jako první zobrazí údaje pro doklady bez štítků. Uvidíte ale také blok se všemi štítky. Tento blok později zobrazíte kliknutím na ikonu "…" – na obrázku vedle nápisu "Infrastruktura".

Štítky a statistiky

Pokud chcete statistiku zobrazit za určitý měsíc pro všechny štítky, kliknete na Statistiky → Základní a níže kliknete na měsíc, který chcete zobrazit.

Štítky a statistiky

Čtvrtletní pohled najdete ve Statistiky → Základní → Čtvrtletí, pod grafem se zobrazí možnost vybrat si čtvrtletí, které chcete zobrazit.

Štítky a statistiky

Podobným způsobem si můžete zobrazit i roční pohled.

Štítky a statistiky

Prohledat Podporu

Nenašli jste? Napište nám přes povídátko v pravém dolním rohu nebo použijte…